میز کار من

کمپینی برای قدردانی از آدم‌های خوش‌ذوق

ساره موسوی

پشت میز کار شاید یکی از بخش‌های دنیا باشد که همه چیزش توی دست‌های خودمان است. حتی اگر در محل کارمان آن‌قدرها که باید قدرت نداشته باشیم، اما وقتی پشت این میز می‌نشینیم، انگار وارد قلمروی شخصی خودمان می‌شویم. دنیایی کوچک که به تمام جنبه‌هایش تسلط داریم و می‌توانیم هر طور که می‌خواهیم بچینیمش. شاید خیلی‌ها را دیده باشید که میز کارشان را طوری تزئین می‌کنند که انگار بخشی از خودشان و حتی شاید خانه‌شان است. حتما شما هم احساس کرده‌اید که وقتی کنار میز این آدم‌ها می‌ایستیم، پر از انرژی و انگیزه و شادی می‌شویم. بعضی‌ها هم هستند که چندان علاقه‌ای به قشنگ کردن میز کارشان ندارند، حالا ممکن است هر دلیلی داشته باشند؛ یک عده‌شان می‌گویند که کارشان را دوست ندارند، علاقه‌ای هم به زیبا کردن محیط کارشان ندارند. بعضی‌هاشان می‌گویند قشنگ کردن میز کار یک جورهایی لوس‌بازی و بچه‌بازی است و محیط کار باید خشک و جدی باشد. بعضی‌هاشان خیلی دوست دارند این کار را بکنند، اما جا و فضای کافی برای قشنگ کردن میز کارشان ندارند. عده‌ای هم کلا حوصله‌ی این کارها را ندارند و و و…

اما خب، با همه‌ی این داستان‌ها، شاید باز هم بتوانیم با یک چیدمان متفاوت یا با چند گل و گیاه ارزان‌قیمت یا حتی یک ماگ رنگی و شاد، تغییر مثبت و حال‌خوب‌کنی در محیط کارمان ایجاد کنیم. 

 

بچه‌های استودیوی ما هم آدم‌های خوش‌ذوقی هستند. هر کدام‌‌ ما کارهایی برای زیباسازی میز کارمان انجام داده‌ایم. مثلا نیما کلی ماشین دکوری جلوی خودش چیده است، مسعود با لگو ماکت درست کرده و آن را گذاشته است کنار یک ماکت دیگر از یک فولکس قدیمی روی میزش، امیر هر چند وقت یک بار سازه‌های لگویی می‌سازد و در جاهای مختلف قرارشان می‌دهد. یا من زیرلیوانی، جامدادی دست‌ساز خودم و چند چیز دکوری بامزه روی میزم گذاشته‌ام، روی شیشه‌ی جلوی خودم یک ریسه از عکس‌های دوست‌داشتنی آویزان کرده‌ام و یک گلدان زیبا کنار دستم است. لادن یک جامدادی و زیرلیوانی و لیوان قشنگ کنار دست خودش گذاشته است. 

ما حتی به خود استودیو هم فکر می‌کنیم و بر خلاف نظر بعضی‌ها که می‌گویند لوازم تزئینی و دکوری گران است، با ابزار و چیزهای خیلی ساده مثل کاغذ اوریگامی یا اسباب‌بازی‌های ساده و مدادرنگی قسمت‌هایی از اینجا را زیبا کرده‌ایم. به دیوار، قاب عکس شخصیت‌های محبوب‌مان را زده‌ایم و کنار پنجره‌ها کلی گل و گیاه چیده‌ایم و هی تکثیرشان می‌کنیم تا بالاخره یک جنگل درست و حسابی کنار خودمان داشته باشیم. راستش را بخواهید رسیدگی به قشنگی استودیو واقعا حس و حال خوبی به ما می‌دهد و کار و سختی‌های گاه‌به‌گاهش را برای‌مان آسان می‌کند. هر وقت هم که این قشنگی‌ها بخواهند برای‌مان تکراری یا عادی شوند،  دست به کار یک حرکت خلاقانه‌  جدید می‌شویم.

 

همه‌ی این حرف‌ها را زدیم که بگوییم واقعا حیف است که میز کار زیبای آدم‌های خوش‌ذوق اطراف‌مان دیده نشود و این ویژگی خوب به افراد بیشتری نرسد، بنابراین همراه با چند تا از دوستان خیلی خوب‌مان در ژاکت، جیبیت، صباایده، کاربانک، چیلیوری، تپسل، و یک عالمه دوست دیگر، تصمیم گرفته‌ایم که کمپینی هم با نام میز کار من راه‌ بیندازیم. ماجرای کمپین از این قرار است که ما و چند شرکت دیگر، از همه‌ی همکاران‌ و آدم‌های دور و برمان درخواست می‌کنیم که اگر میز کار خاص و زیبا و خلاقانه‌ای دارند، از آن عکس بگیرند و در اینستاگرام با هشتگ #میزکارمن به اشتراک بگذارند. ما هر روز بعضی از این عکس‌ها را در قسمت استوری پیج استودیو گروسیان به نمایش می‌گذاریم و در روز ۳۰ آبان یک قرعه‌کشی انجام می‌دهیم و به تعداد شرکت‌هایی که در این کمپین به ما پیوستند، چند نفر را انتخاب می‌کنیم و هر شرکت به یکی از این آدم‌های خوش‌ذوق جایزه می‌دهد. در کنار این کار، هر شرکت به انتخاب خودش به همه‌ی اعضای تیمش هم هدیه می‌دهد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس کمپین میز کار من سر بزنید. منتظر عکس‌های قشنگ‌تان از میز کار قشنگ‌ترتان هستیم. هشتگ #میزکارمن یادتان نرود! :)

اشتراک‌گذاری
نظر خود را با ما در میان بگذارید